Professional Lighting Design From Germany: BEGA... GLASHÜTTE LIMBURG... BOOM

modapa
Professional Lighting Design From GermanyModapa_Home.html

GLASHUETTE LIMBURG

GLASHÜTTE LIMBURG


Dekoratif İç Mekan Aydınlatma Armatürleri


GLASHÜTTE LIMBURG firması, Avrupa'nın en önemli aydınlatma armatür camı üreticilerinden biridir. BEGA ve BOOM'un da içinde bulunduğu firmalar grubuna dahildir ve bu firmaların armatürleri için de cam üretmektedir.


GLASHÜTTE LIMBURG firmasının elde ürettiği cam, iki şeffaf ve arasında bir opak olmak üzere üç katmandan oluşması nedeniyle, dayanıklı olmasının yanısıra opak tabakanın inceliğinden dolayı yüksek oranda ve eşit dağılımlı ışık geçirgenliğine sahiptir.


GLASHÜTTE LIMBURG firmasının ürettiği iç mekan aydınlatma armatürleri, BEGA ve BOOM firmalarının ürün tasarımlarıyla uyum içindedir ve mimari projelerde bütünlük sağlayabilecek 1500 değişik modele ulaşılmıştır.

GLASHÜTTE LIMBURG


Decorative Lighting Fixtures for Interior Lighting Applications


Glashütte Limburg is one of the most important manufacturers of Europe in producing the glass for lighting fixtures. It is a member of the group companies with BEGA and BOOM and produces the glass for all.


The glass produced by Glashütte Limburg is extremely durable due to its 3-layer structure, with one opaque film in between two transparent layers. This opaque film is very thin and causes the light to diffuse at a very high rate and also uniformly all through the surface.


The products of Glashütte Limburg for interior lighting are in harmony with the BEGA and BOOM product designs and the models which can be used as direct components of these designs have reached as high as 1500 in number.

Linkler / Links

e-Katalog / e-Catalog

İstekler / Requests

modapa

Modern Aksesuar 
Pazarlama ve Sanayi A.S.


Caferaga Mah. Damaci Sk. 
Besik Apt. No: 1, Kat: 1, D: 15 Kadikoy - 34710 Istanbul

Tel:  (+90 216) 465 71 71
Tel:  (+90 216) 465 75 75
Fax: (+90 216) 465 71 75
E-mail: info@modapa.com
URL: www.modapa.commailto:info@modapa.comhttp://www.modapa.comshapeimage_3_link_0shapeimage_3_link_1